Mýty a fakty

Mýty a fakty

Keď som ohlásila svoju kandidatúru, dala som všetkým voličom sľub, že budem viesť férovú a transparentnú kampaň. Preto som sa rozhodla odpovedať na vaše otázky a podnety, ktoré každý deň dostávam.

Prečo sa Erika Jurinová spojila
s politickými stranami a nekandiduje ako nezávislá?

Pretože skutočnú zmenu v našom kraji môžem viesť len vtedy, keď budem mať za sebou silný tím odborníkov. Naša koalícia je jedinou skutočnou alternatívou voči súčasnému predsedovi Žilinského kraja. Za županku kandidujem preto, lebo si myslím, že kraj má patriť ľudom, nie politickým stranám. Preto sa nikdy počas výkonu môjho mandátu v NR SR nestalo, že by som uprednostnila záujmy politických strán pred záujmami občanov.

Prečo chce kandidovať do VÚC, keď je poslankyňa v parlamente?

Lebo mi záleží nie len na Slovensku, ale aj na mojom rodnom kraji. 7 rokov som bojovala v parlamente za príbehy obyčajných ľudí, ktorí chodia zodpovedne do práce, aby uživili svoju rodinu. Vďaka funkcii župana VÚC budem mať nové kompetencie, vďaka ktorým pomôžem ľuďom v našom kraji. Ako županka budem môcť reálne zasahovať do diania a rozhodovať o tom na aký účel použijeme 160 miliónov eur s ktorými hospodári Žilinský kraj.

Vzdá sa Jurinová po zvolení mandátu v NRSR?

Áno, v prípade úspechu vo voľbách som pripravená vzdať sa poslaneckého mandátu v Národnej rade a naplno pracovať pre náš kraj. Nie som zberať titulov ani funkcií.

Čo Jurinová dokázala?

Počas uplynulého volebného obdobia som v Národnej rade predložila spolu 64 zákonov na podporu rodín, sociálne slabších, ako aj nezamestnaných. Aktívne som sa zasadzovala v prospech detí v kauze Čistý deň a v kauze malého Marka. Upozornila som na pomalú rekonštrukciu námestovskej polikliniky či na skládky nebezpečného odpadu. Bojujem tiež za rekonštrukciu mosta v Nižnej.

Má na to, aby riadila kraj?

V Žilinskej župe zúžitkujem svoje odhodlanie, ktoré som získala ako stredoškolská učiteľka. Taktiež využijem svoje skúsenosti z pozície podpredsedníčky Národnej rady a predsedníčky výboru NRSR pre ľudské práva a národnostné menšiny. V minulosti som tiež pracovala ako vedúca redakcie, takže mám s manažmentom dostatočné skúsenosti. Navyše, mám tím skúsených odborníkov.

Nestanú sa voľby bojiskom dvoch silných kandidátov – Jurinovej a Janculíka?

Určite nie, keďže Igor Janckulík sa nakoniec vzdal kandidatúry na post župana Žilinského kraja. Rozhodol sa netrieštiť hlasy voličov v našom kraji a tento jeho krok hodnotím veľmi zodpovedne.

Má Jurinová šancu uspieť vo voľbách?

Som presvedčená o tom, že áno. Spomedzi všetkých kandidátov mám aktuálne najväčšiu podporu. Za moju kandidatúru sa postavilo OĽaNO, SaS, KDH, NOVA, aj OKS. Moje rozhodnutie podporili aj viaceré osobnosti z nášho kraja, lídri spoločenstiev, miestne komunity, občianske združenia, ale aj bežní ľudia – lekári, učitelia či remeselníci.