Kto som

Kto som?

Volám sa Erika Jurinová, žijem v Nižnej na Orave a spolu so svojim manželom som vychovala 3 deti. Pracovala som ako učiteľka na strednej škole, neskôr v regionálnych novinách a od roku 2010 som poslankyňou Národnej rady. Na tejto stránke sa dozviete viac o mne, mojej rodine a ponúkam vám tiež výkaz činnosti mojej práce.

Štúdium a vzdelanie

Už v mladom veku ma bavili ručné práce a mala som chuť tvoriť, preto som sa rozhodla ísť na strednú školu odevnú v Trenčíne. Textilom a odevníctvom som pokračovala aj na Vysokej škole strojnej a textilnej v Liberci, kde som získala inžiniersky titul. Neskôr som si vzdelanie doplnila pedagogickým štúdiom.

Rodina a deti

Krátko po skončení vysokej školy som sa vydala za svojho manžela s ktorým som vychovala tri krásne dcéry. Všetky radosti aj starosti sa prežívaj ľahšie, ak viete, že máte zázemie a rodinu, ktorá vás podrží. Pre mňa je rodina najdôležitejšia hodnota v živote a som jej vďačná za všetky krásne chvíle.

Práca a zamestnanie

S prestávkami, počas ktorých som bola materskej dovolenke, som pracovala ako učiteľka na Spojenej škole v Námestove. Neskôr som sa zamestnala vo firme Regionpress ako predajca. Postupne som sa vypracovala na vedúcu redakcie a mala som na starosti celý týždenník Oravsko. Po siedmych rokoch v médiách som cítila potrebu pričiniť sa o to, aby sa nám v kraji a na Slovensku žilo lepšie.

Životné rozhodnutie

Vo voľbách v roku 2010 som sa rozhodla bojovať za ľudí a ich životné príbehy. Ako nezávislá kandidátka som sa na kandidátnej listine strany SaS dostala do parlamentu. Prekrúžkovala som sa zo 149. miesta na piate miesto. Pre mňa to bol osobne zázrak. Dôveru občanov som prijala s pokorou a úprimnou radosťou.

Skúsenosti v parlamente

V nasledujúcich voľbách som sa za hnutie OĽaNO stala podpredsedníčkou Národnej rady. Od roku 2016 presadzujem riešenia pre dôstojný život ľudí v regiónoch aj ako predsedníčka NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny.

Poslanecká aktivita

Svoju prácu v parlamente beriem zodpovedne. Podľa štatistík patrím k TOP 10 najaktívnejších poslancov. Počas tohto volebného obdobia som predložila celkovo 64 zákonov na podporu rodín, sociálne slabších aj nezamestnaných. Pozmeňujúcim návrhom som pomohla 15 000 starodôchodcov, ktorým sa prepočíta dôchodok. Vďaka môjmu naliehaniu upravila vláda materskú dávku v prospech matiek a tiež opatrovné pre ZŤP.

Čistý deň

Počas uplynulých týždňov som sa aktívne zasadzovala v prospech detí v kaze Čistý deň a v kauze malého Marka. Na základe medializácie či uskutočnených poslaneckých prieskumov Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny nakoniec bezodkladne zrušilo akreditáciu zariadeniu Čistý deň.

Pomoc pre región

Vláde neustále pripomínam dôležitosť cesty R3 pre obyvateľov Žilinského kraja. Upozorňujem na pomalú rekonštrukciu námestovskej polikliniky či skládky nebezpečného odpadu v Širokej a Istebnom. Bojujem tiež za urýchlenú rekonštrukciu mosta v Nižnej, opravu cesty do Turčianskych Teplíc a zapájam sa tiež do pomoci rodinám v núdzi cez podporu združenia Misia mladých.

Vízia a plán

Dnes svoje úsilie investujem do budúcnosti Žilinského kraja. Rozhodla som sa kandidovať za županku s presvedčením, že kraj má patriť ľuďom. Postarám sa o naše nemocnice, pôrodnice, rozbité cesty aj rodiny v zlých životných situáciách. Mám dobrý plán a skvelý tím odborníkov.