Kandidáti

Kandidáti našej koalície

Do krajských volieb idem s rozsiahlym tímom skutočných odborníkov. Majú nielen inšpiratívne životné príbehy a bohaté skúsenosti v oblasti v ktorej pracujú, ale predovšetkým dobré riešenia pre náš kraj. Poznajú svoj región a vedia ako ho ďalej rozvíjať. Som na nich hrdá a pevne verím, že im 4. novembra vo voľbách prejavíte svoju dôveru.

Mgr. Juraj Jakubík, 29, Hvozdnica


Mladý muž s bohatými skúsenosťami v oblastiach ako sú práca s mládežou, koordinácia podujatí, zachovávanie kultúrneho dedičstva.

Ing. Peter Weber, 41,
Bytča


Otec dvoch detí Emky a Ninky, manželka Mária. Práca pre samosprávu nie je pre mňa boj, ale hľadanie riešenia v prospech ľudí.

 Mgr. Ing. Viera Olbertová, 57, Krásno nad Kysucou


Pracovala ako učiteľka. V súčasnosti sa venuje službe vo farnosti Žilinskej diecézy. Kandiduje, pretože chce aby sa u nás dôstojne žilo.

Mgr. Drahomír Velička, PhD., 38, Turzovka, archivár-historik


Ženatý, 4 deti. Pracuje ako archivár-historik. Zdravie, vzdelanie, kultúra a kvalitná infraštruktúra sú investíciami do budúcnosti.

Mgr. Michal Duraj, 34, Čadca, advokát, poslanec MsZ


Manžel, otec. Chce aby Kysuce konečne prestali byť iba chvostom ŽSK. Kysuce si zaslúžia viac.

Mgr. Martin Klimek, 44, Čadca, pedagóg, poslanec MsZ


Ženatý, 4 deti. Pedagóg na Pedagogickej a soc. akadémii v Čadci, organista. Chce napomáhať rozvoju v oblasti školstva, kultúry a športu.

Mgr. Pavol Hečko, 42, Oščadnica


Študoval na teologickej fakulte, pracuje v odbore služby. Chce vrátiť dôveru medzi občanov a voleným kandidátom. Zlepšenie podmienok ľudí v regióne!

Ing. Simeon Stančík, 36, Čadca, podnikateľ


Slobodný. Hlavným cieľom je riešenie neudržateľnej dopravnej situácie na Kysuciach a ich rozvoj. Našou voľbou si tvoríme vlastnú budúcnosť.

Marián Kubala, 42, Čadca, SZČO, poslanec MsZ


Otec dvoch deti. Pracuje ako živnostník, pôsobí ako poslanec Mestského zastupiteľstva v Čadci. Kandiduje, lebo chce pracovať, nie sľubovať!

Ing. Ján Šimún, 60, Dolný Kubín, konateľ firmy


Veľa času venujem ochrane životného prostredia (kauzy v Istebnom a Širokej). Ako poslanec budem mať väčšiu možnosť chrániť náš kraj a aj ľudí.

Michal Smolka, 30, Dolný Kubín, poslanec MsZ


Poslanec mestského zastupiteľstva v Dolnom Kubíne. Spravím všetko preto, aby sa nám žilo v našom kraji lepšie. Záleží mi na našom kraji.

Mgr. Zdenko Kubáň, 37, Malatiná, starosta


Otec dvoch dcér. 12 rokov pracuje ako starosta obce Malatiná. Venuje sa kultúre a cezhraničnej spolupráci. Presadzuje ľudskosť v službe.

Ing. Rudolf Drexler, 53, Kysucké Nové Mesto, IT konzultant


Predseda OZ Občianska iniciatíva KNM. Kandiduje, aby mohol presadzovať zmeny, aby sa tu oplatilo pracovať, podnikať a žiť.

Mgr. Ľubomír Šteiniger, 52, Kysucké Nové Mesto


Ženatý, otec 6 synov. Pracoval v oblasti IT a v oblasti regionálneho rozvoja. Mojou prioritou je sociálna oblasť a regionálny rozvoj.

Miroslav Medvecký, 47, Kysucké Nové Mesto, ekonóm


Pracoval vo viacerých oblastiach hospodárstva. Kandiduje, lebo ak slušní ľudia nič neurobia, tak niekoľko grázlov rozkradne našu vlasť.

MUDr. Jaroslav Barok, 61, Liptovský Mikuláš, lekár


Otec 4 detí, starý otec 9 vnúčat. Chcem využiť svoje skúsenosti na zlepšenie úrovne zdravotníctva, sociálnych vecí a kultúry.

Ing. Peter Jurčo, 43, Liptovský Mikuláš,


Otec dvoch detí, pracujem vo firme ktorá dodáva bezpečnostné technológie a venujem sa témam, ktoré prinášajú zmenu pre občana.

Ing. Drahomír Krčmárek, 52, Liptovský Mikuláš, SZČO, učiteľ


Otec dvoch detí. Zaoberá sa školstvom, dopravou a životným prostredím. Kandiduje, pretože CHCE, ABY SA ĽUĎOM ŽILO LEPŠIE.

Mgr. Anna Dvorščáková, 44, Liptovský Mikuláš, riaditeľka školy, poslankyňa


Verí v silu cti a pokory, najväčšou hodnotou je pre ňu rodina. Venuje sa témam školstva a život. prostredia, váži si odbornosť a charakter.

Mgr. Vincent Kultan, 35, Liptovský Mikuláš


Popri práci a štúdiu som spoznal aj kus sveta. O to viac mám rád kraj, kde žijem. Svojím trom deťom ho chcem zanechať ešte lepší ako je dnes.

Rastislav Adamčák, 42, Liptovský Mikuláš


Ženatý, otec dvoch dcér, venuje sa financiám už viac ako 23 rokov, kandiduje lebo: “Vždy je lepšie urobiť niečo, ako neurobiť vôbec nič”.

Tomáš Jedinák, 53, Martin, vedúci jedálne pri kat. škole

Dobrovoľník v Martinskej nemocnici. Spolupracuje so žilinskou Charitou, bývalý poslanec MsZ Martin. Podporuje snahu vrátiť kraj občanom.

Mgr. Vladimír Polakovič, 50, Martin, manažér, podnikateľ


Živí sa poctivým stavebným remeslom. Prezident športového klubu.

Mgr. Jarmila Rechtoríková, 43, Martin


Matka 3 dospelých detí. Vedomosti a prax v oblasti ekonómie, financií a obchodu. Kandiduje, lebo sa už nedokáže prizerať na to, čo sa deje.

Ing. Ivan Kendra, 41, Diaková, štátny zamestnanec


Chce zlepšiť dopravnú situáciu, vybudovať bezpečné detské ihriská, cyklotrasy a skvalitniť starostlivosť o seniorov.

Ing. Stanislav Thomka, 33, Martin, konateľ TV Turiec


V martinskej komunálnej politike pôsobí 6 rokov. Aktívne sa angažuje v oblasti kultúry ako konateľ Televízie Turiec a prevádzky Kina Moskva.

MUDr. Mgr. Jozef Polko, MHA, 33, Martin, lekár.


Lekár na diabetologickej ambulancii. Zabezpečoval starostlivosť v táboroch pre týrané a opustené deti. Chce pomôcť tým čo to najviac potrebujú.

Mgr. Dávid Marko, 24,
Martin.


Študoval medzinárodné vzťahy a geopolitiku. Vedomosti chce využiť pre rozvoj kraja. Kandiduje, aby priblížil dôležitosť reg. politiky mladým.

Ing. Mikuláš Knapp, 51, Martin, SZČO


Živnostník pracujúci v oblasti turistického ruchu, milujúci pírodu a šport.

Ing. arch. Danica Hollá, 52, Námestovo, architektka, občianska aktivistka


Venuje sa efektivite výstavby, sociálnym a zdravotníckym otázkam; podľa nej majú ľudia iba dvoch nepriateľov: vlastný strach a ľahostajnosť.

MUDr. Rastislav Zanovit, 43, Námestovo,
lekár


Ženatý, otec 4 detí, pracuje ako všeobecný lekár pre dospelých v Námestove.

Ing. Albín Maslaňák, 59, Oravské Veselé, starosta, poslanec VÚC


Starosta obce Oravské Veselé. Venuje sa samospráve – ako starosta, a regiónu – ako poslanec VÚC . Heslo kandidáta “Orava si zaslúži viac”.

Vladimír Lubas, 64, Námestovo, podnikateľ


Otec dvoch detí.V ZTS Námestovo som pracoval ako technik,od r 1992 som sukr.podnikateľ. Vo VÚC chcem zodpovedne zastupovať Oravu.

Mgr. Ivan Rončák, PhD., 38, Ružomberok, poslanec MsZ


Expert na otváranie vládnutia občianskej kontrole. Člen protikorupčního tímu OĽaNO v NR SR, asistent V. Remišovej.

Ing. Ľudovít Beťko, 36, Ružomberok, projektant stavieb


Ženatý, jedno dieťa. Kandidujem, pretože vždy som chcel priložiť ruku k dielu a meniť veci okolo seba k lepšiemu.

Ing. Michal Slašťan, 60, Ružomberok, zástupca primátora


Otec dvoch detí. Je poslancom VÚC a mesta Ružomberok. Venuje sa komunálnej politike. Kandiduje lebo chce, aby v kraji bol lepší život.

Ing. Peter Caban, 59, Ľubochňa, námestník raditeľa, poslanec VÚC


Otec dvoch detí.V ZTS Námestovo som pracoval ako technik,od r 1992 som sukr.podnikateľ. Vo VÚC chcem zodpovedne zastupovať Oravu.

Ing. Ján Bednárik, 50, Ružomberok, vodnohospodár, poslanec


Otec dvoch synov. Venuje sa životnému prostrediu. Kandiduje lebo chce, aby v kraji bolo spravodlivé prerozdeľovanie financií .

Bc. Lucia Benčaťová Richterová, 39, Jazernica


Poslankyňa OZ. Presadzuje transparentné a ľudské spravovanie spoločnosti. Pracovala na VÚC. Venuje sa ochrane prírody a kultúrnych pamiatok.

Milan Kuriak, 47, Tvrdošín, podnikateľ,
poslanec MsZ


Otec 5 detí. Podniká 20 rokov v obchode a službách.Záleží mi na rozvoji cest.ruchu a regiónov,pomoci soc.slabším a zdravotne postihnutým.

MUDr. Vojtech Koleják, 61, Trstená, lekár,
poslanec VÚC


Otec troch detí. Pracuje ako lekár-chirurg HNsP Trstená. Prioritou je zdravotníctvo. Chce zvýšiť kvalitu a úroveň zdravotnej starostlivosti.

Mgr. Štefan Kristofčák, 54, Tvrdošín, riaditeľ gymnázia, poslanec VÚC


Otec dvoch deti. Chcem, aby občania nášho kraja boli zdraví, vzdelaní a žili v peknom kultúrnom prostredí.

Mgr. Anna Verešová, 53, Kamenná Poruba


Matka 5 detí. Pracovala ako riaditeľka v zariadení núdzového bývania. Dnes sa v NR SR venuje rodinným témam. Chce kraj priateľský rodinám.

Mgr. Ján Marosz, 39,
Podhorie


Bojovník proti korupcii. Pri Národnej rade vedie tím odborníkov z oblasti dopravy. Kandiduje, aby občan konečne cestoval rýchlo a pohodlne.

Mgr. Jozef Kavecký, 32,
Žilina


Manžel, otec dvoch synov, pôvodným povolaním učiteľ, zakladateľ EXPRESdielničky. Kandiduje, aby presadil cyklocesty od Terchovej po Rajec.

Ing. Barbora Birnerová, PhD., 40, Žilina, VŠ pedagogička


Matka 4 detí a VŠ pedagogička v oblasti sociálnej a rodinnej politiky. Tvorivo sa venuje aktivitám pre deti. Jej témou je podpora pre rodiny.

RNDr. Peter Dobeš, 60, Rajecké Teplice


Pracoval ako primátor 16 rokov, v súčasnosti podniká, je poslancom VÚC tri volebné obdobia, ponúka bohaté skúsenosti pre rozvoj regiónu.

Ing. Milan Laurenčík, 59, Terchová


Bývalý starosta Terchovej, dnes pôsobí v NR SR a venuje sa obrane a bezpečnosti. Zasadzuje sa o rozvoj regiónov, v ktorých bude radosť žiť.

Beáta Badibangová, 46, Strečno


Pracujem na ŽU v Žiline, som poslankyňou OZ Strečno. Kandidujem, aby sa podnety zdola brali do úvahy pri rozhodovaniach o veciach verejných.

Mgr. Ivana Janíčková, 29, Rajecké Teplice


Vyštudovala VŠ zameranú na regionálny rozvoj a dotácie z EÚ. Matka jedného dieťaťa. Kandiduje, aby náš kraj konečne patril ľudom.

Ing. Ladislav Štefanec, 52, Hôrky


Ženatý, otec 2 detí, pracujem ako technik v súkromnej firme. Pôsobil som v samospráve ako poslanec, aj ako obecný kontrolór.

Ing. Andrej Sočuvka, 67,
Žilina


Ženatý, otec 6 detí. Pracoval v SW firme a v Sociálnej poisťovni. Ponúkam občanom svoje znalosti a dlhoročné skúsenosti zo sociálnej oblasti.

doc. Ing. Pavel Pavlásek, PhD., 65, Žilina, VŠ pedagóg


Pedagóg na Žilinskej univerzite, expert Európskej komisie pre oblasť dopravy, člen Komisie dopravy Žilinského samosprávneho kraja.

Mgr. Matej Madar, 30, Žilina, personálny manažér


Šťastný manžel a otec. Pre kraj chce nové investície a projekty hospodárskeho rozvoja. Aby sme sa mali lepšie.

Ing. Juraj Petráš, M.C.S., 53, Žilina, IT špecialista


IT špecialista a športový filantrop, 12 rokov prezident TK Žilina. Budem sa zasadzovať za efektívnejšie vynakladanie verejných zdrojov.